Süt ve domatesli güzellik iksirleri…

Onların bilinenin aksine güzellikleri için avuç dolusu para harcamıyorlar. İşte ünlülerin güzellik formülleri…

28 Eylül 2009 Pazartesi, 15:04
Süt ve domatesli güzellik iksirleri...
Onların bilinenin aksine güzellikleri için avuç dolusu para harcamıyorlar. İşte ünlülerin güzellik formülleri…

Dünyaca ünlü yıldızlar sanılanın aksine güzel görünmek için kozmetiğe avuç dolusu para harcamıyor. İşte Hollywood yıldızlarının evde hazırladıkları doğal bakım reçeteleri.

Sophia Loren’in gençlik aşısı domates: Domatesleri soyup püre haline getirdikten sonra içine bir kaşık bal ve zeytinyağı katan Loren, bu karışımı yüzüne sürdükten sonra bir saat bekliyor. Bu yöntemle cildinin kırışmaya karşı direnç ve ışıl ışıl bir görünüm kazandığını belirtiyor.

Cameron Diaz’ın losyonu süt tozu: Cildini temizlerken hırpalanmamasına özen gösteren sarışın yıldız, peelingler yerine süt tozunu tercih ediyor. Süt tozunu hafif ıslatarak yüzüne halkalar şeklinde masaj yapan Diaz, bu sayede cildinin tazeleştiğine inanıyor.

Jessica Parker’ın tercihi kuşburnu: Gözlerinin etrafındaki morluk ve mimik kırışıklıklarından yakınan Hollywood yıldızı Sarah Jessica Parker bu bölgeye kuşburnu yağı ile masaj yapıyor. Bunun dışında günde en az 4- 5 bardak kuşburnu çayı içen Parker, bu poşetleri atmayarak gözlerinin üzerine yerleştiriyor.

Christina Aguilera patates sürerek bronzlaşıyor: Her gün çiğ patates dilimlerini cildinde gezdiren şarkıcı, patatesin hem sivilceye iyi geldiğini, hem de parlaklık ve bronzluk kazandırdığını söylüyor.

Catherine Zeta Jones beyaz dişlerini çileğe borçlu: Güzel gülüşü ile ünlü Catherina Zeta Jones’un beyaz dişlerinin sırrı ortaya çıktı. Jones, haftada birkaç kere çilek püresiyle dişlerini fırçalıyor!

Sandra Bullock’un elma dopingi: Ünlü sinema yıldızı elma kabuklarını maske olarak kullanıyor. Elma kabuklarını yüzüne yerleştirdiğinde içindeki asitlerin peeling etkisi yaptığını ve bunun, hücre yenilemesini tetiklediğini belirtiyor.Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>