Bu liste görebileceğiniz “en basit” diyet listesi

Bu hayatınızda görebileceğiniz en basit diyet programı. Yalnızca 3 adımda sağlıklı bir hayata başlayacaksınız…

28 Ekim 2010 Perşembe, 09:32
Bu liste görebileceğiniz "en basit" diyet listesi

3 Adımda Sağlık Reçetesi:

1- Yağlara Kucak Açın
 
Yağ bakımından zengin olan besinleri çok fazla tüketmemeniz gerekir. Eğer yağ aşırı miktarda alınırsa vücutta depolanacak ve kilo almanın yanında başka sağlık sorunlarına da yol açacaktır. 
Ancak yağsız yiyecekler tüketmek de sizi tok hissettirmeyecektir. Çünkü yağ yediğimiz besinlere tat veren önemli bir maddedir.  Aşırıya kaçmadan dilediğiniz gibi yemeklerinize yağ ekleyebilirsiniz. Et ürünleri, kahvaltılık yiyeceklerde ve fındık gibi yağ açısından zengin besinleri tüketerek de kilo verebilirsiniz. Unutmamanız gereken tek şey her şeyin aşırısının zararlı olduğudur.

2- Yemeğinizi Kendiniz Hazırlayın
 
Evde pişirdiğiniz yemek sayısı arttıkça atıştırmalık yediklerinizin miktarı ve fast-food restoranlarında geçirdiğiniz zamanların süresi azalacaktır. Böylece hem kilo verecek hem de kendi emeğinizle yapılan yemeğin tadının çok daha başka olduğunu göreceksiniz. Bir şeyler pişirebiliyor olma hissi sizde rahatlamaya sebep olacak ve strese bağlı kilo almaktan da böylece uzaklaşmış olacaksınız. Ayrıca yapılan anketlere göre yemeğinizi kendiniz hazırladığınız takdirde uğraş harcadığınız süre boyunca sürekli yemeğin kokusunu duyuyor olmak size tokluk hissi de verecektir.

3- Şeker Tüketimini Sınırlandırın
 
Şeker alımını sınırlandırdığınız zaman kilo vermeye başladığınızı fark edeceksiniz. Günde yaklaşık 20 çay kaşığı şeker kullandığınızı varsayarsak boşu boşuna alınmış 317 kalori hemen gözümüze çarpıyor. İçeceklerin, unlu mamullerin, kahvaltılık mısır gevreklerinin, tatlıların ve meyveli içeceklerin içerisinde bulunan şekerler zaten şeker alımının %90’ını tamamlamış bulunuyor. Bu nedenle çay ya da kahve tüketirken fazla şeker koymamaya dikkat edin.Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>