Yenidoğan bebeklerin temel ihtiyaçları nelerdir?

Birçok anne, yeni doğan bebeğin konuşamamasından şikâyetçidir. ‘Ah bir konuşsa da ne istediğini bilsem!’ diyerek iç geçiren ilk anne siz değilsiniz.

29 Kasım 2012 Perşembe, 07:27
Yenidoğan bebeklerin temel ihtiyaçları nelerdir?

 

Ama merak etmeyin, çok yakında, bebeğinizin en ufak hareketinden, çıkardığı minicik bir sesten neye ihtiyacı olduğunu anlamaya başlayacaksınız. Aslında, bebeğinizin ihtiyaçlarını anlamanız için gereken ilk şey sizin rahat ve huzurlu olmanız. Unutmayın, siz ne kadar huzurlu olursanız; bebeğiniz de o kadar huzurlu olacaktır.

 

Anne olmanın, yavrunuzu kollarınıza almanın verdiği heyecanla beraber hayatınızda belki duymadığınız birçok araç gereçle tanışacaksınız. Önceden dikkatinizi çekmeyen birçok şey ilginizi çekiyor olacak. Yaşadığınız heyecan ve yorgunlukla bebeğinizin ihtiyaçlarını doğru kestiremiyor olabilirsiniz.

 

Yeni doğanın ihtiyaçları, bebeğin boyuna, kilosuna, hatta karakterine göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca, bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılarken bütçenize de dikkat etmeniz gerebilir. Dilerseniz, bebeğin temel ihtiyaçlarını gözden geçirelim:

 

 

BEBEĞİNİZİN EN TEMEL İHTİYAÇ LİSTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ>>>Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>